WC2018: Švedska u četvrtfinalu Mundijala
    Fudbal

• icon
    • icon

Fudbalska reprezentacija Švedske plasirala se u četvrfinale Svjetskog prvenstva, pošto je danas u Sankt Peterburgu pobijedila selekciju Švajcarske sa 1:0.

• icon
    • icon Twitter
    • icon
    • icon

Jedini gol na meču postigao je Emil Forsberg u 66. minutu.

Švedska će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika večerašnjeg meča Engleska Kolumbija.

Fudbaleri Švedske su bili bolji rival u prvom poluvremenu, imali su bolje šanse, a najbolje su propustili Markus Berg u 28. i Albin Ekdal u 41. minutu. Na drugoj strani, najbolju priliku za Švajcarsku imao je Blerim Džemaili u 39. minutu.

Šveđani su do prednosti stigli u 66. minutu golom Forsberga. Fudbaler Lajpciga je prošao kroz protivničku odbranu i potom šutirao sa ivice šesnaesterca. Lopta je na putu ka golu zakačila Manuela Akandjija, promijenila smjer i završila u mreži.

Švajcarska je u finišu meča krenula na sve ili ništa, ali je umjesto izjednačenja mogla da pretrpi i ubjedljiviji poraz. Lang je s leđa oborio Olsona u 93. minutu, a sudija Damir Skomina je pokazao na bijelu tačku i crveni karton fudbaleru Švajcarske.

Međutim, nakon konsultacija s VAR sistemom, arbitar je promijenio odluku i pokazao da je prekršaj ipak bio van kaznenog prostora. Ola Toivonen je izveo slobodan udarac, ali rezultat se nije promijenio.