aktuelno
    MAŽIĆ SPREMAN ZA FINALE, a Brazil da se spakuje: Moćna Belgija srušila petostruke svjetske prvake! (FOTO)
    Fudbal

• icon
    • icon

Crveni đavoli šokirali fudbalere Brazila u prvom poluvremenu, da bi se Brazilci vratili u igru pogotkom Renata Augusta u 76. minutu. To nije bilo dovoljno!

• icon
    • icon Tanjug via AP
    • icon
    • icon

Fudbaleri Brazila i Belgije odigrali su drugi meč četvrtfinala Mundijala u Rusiji i neslavno se završio za južnoamerički tim, ispali su sa 2:1!

utakmica

Autor: Tanjug via AP

Posle pobjede Francuske nad Urugvajcima sa 2:0, red je došao na utakmicu Brazil - Belgija i evropska ekipa je pokazala da ima generaciju za velika del.

Pobjednici meča sastaće se sa Trikolorima u polufinalu, a zanimljivo je da je pravdu na ovom meču dijelio Milorad Mažić.

I to savršeno, održavao je autoritet tokom cijelog meča, ignorišući tri pritiska Brazilaca da iznude penal dok su jurili prvi pogodak.

Dovoljno da istakne kandidaturu za finalni meč, naročito pošto je u 91. minutu ohladio Nejmara pri novom pokušaju da dođe do bijele tačke pri blažem kontaktu koji nije imao dovoljno intenziteta za najstrožu kaznu.

BRAZIL - BELGIJA 1:2