NBA (PLAY OF): JAMES je sačuvao nadu   (VIDEO)

NBA (PLAY OF): JAMES je sačuvao nadu (VIDEO)

• icon
    • icon Twitter
    • icon
    • icon

Cleveland je "u životu" a "disanje" je dao Le Bron James - on je postigao 46 poena u pobjedi Cavaliersa nad Bostonom (109:99) u šestoj utakmici finalne serije Istočne konferencije NBA lige i izjednačio rezultat u seriji na 3:3.

Koliko je poena ubacio toliko je minuta proveo na parketu - James je u ovoj utakmici igrao 46 minuta a dodao je 11 skokova i devet asistencija.Na taj način zadržao je šansu da igra osmo veliko finale u karijeri. Ali, James nema lijepa sjećanja na odlučujuće mečeve u Bostonu - izgubio je sa Cavaliersima u šestoj utakmici polufinalne serije Istoka u sezoni 2010. prije nego se preselio u Miami.

Kevin Lowe je u prvom poluvrmenu napustio igru zbog povrede glave - saopšteno je da je imao potres mozga.

Rozier je za Boston ubacio 28 poena a Brown 27.

Odluka o finalisti biće donešena u noći između nedjelje i ponedjeljka u TD Centru u Bostonu gdje Celticsi imaju skor od 10:0 u plej ofu.