SUPER LIGA (FINALE): ŠAMPION JE "NA KOLJENIMA" - MORNAR VODI 2:0

Treća utakmica igra se u ponedjeljak veče u Podgorici

• icon
    • icon Igor Ćulafić
    • icon
    • icon

Prvi put se u košarkaškom šampionatu Crne Gore dešava da jedinii prvak gubi 2:0 u finalu - Mornar je i u drugoj utakmici pobijedio ekipu Budućnost VOLI rezultatom 93:85 i došao na pobjedu od prve titule, istorijske. Treća četvrtina bila je odlučujuća - tada je Mornar "utrpao" Budućnosti 27 poena i okrenuo rezultat na svoju stranu.

Dereck Needham je opet bio alfa i omega u ovom meču - postigao je 41 poen, pogodio je pet trojki. Bio je u drugom poluvremenu razigran i Strahinja Mićović koji je početkom trećeg perioda vezao tri trojke, uz dvije Riley Rossa bilo je dovoljno da rezultat okrenu na svoju stranu.

Bolji period igre Budućnost je imala na početku utakmice - u drugoj četvrtini imala je i devet poena razlike ali taj ritam nije izdržala.