BAJERN U EUROLIGI: Radonjić osvojio titulu u Njemačkoj
    Košarka

• icon
    • icon

Košarkaši Bajerna koje sa klupe predvodi crnogorski stručnjak Dejan Radonjić pobijedili su Albu u petom meču finalne serije sa 106:85 i ukupnim rezultatom 3:2 četvrti put u istoriji osvojili šampionsku titulu u Njemačkoj.

• icon
    • icon TWITTER
    • icon
    • icon

Ekipa Dejana Radonjića odlično je počela utakmicu i poslije prve četvrtine vodila je sa 32:19. Bajern je u istom ritmu nastavio i na poluvrijeme je otišao sa kapitalnih 19 poena viška (58:39).

Pitanje pobjednika je već tada bilo riješeno, ali domaći igrači nijesu željeli ništa da prepuste slučaju i u trećem periodu prednost su uvećali na maksimalnih plus 25.

Nihad Đedović je sa 19 poena predvodio svoj tim, Džared Kaningem je dodao 16, Vladimir Lučić 12.

Kod gostiju Spenser Baterfild je postigao 29, NNils Gifi 13, Pejton Siva 12.

Bavarci su posljednji put prvaci bili u sezoni 2013/14, a trijumfom u majstorici protiv "albatrosa" obezbijedili su mjesto u Evroligi.

Učesnici Evrolige u sezoni 2018/19: Real Madrid, Barselona, Baskonija, Gran Kanarija, Fenerbahče, Efes, Darušafaka, Žalgiris, CSKA, Himki, Olimpijakos, Panatinaikos, Makabi, Emporio Armani, Budućnost Voli i Bajern.