KSCG: Još jedan ogroman uspjeh, kadeti među osam najboljih na svijetu!

• icon
    • icon KSCG
    • icon
    • icon

Naši momci su pobijedili Argentinu 73:60 i na taj način su stigli do plasmana u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Domaćini su bili nezgodan rival u osmini finala, međutim izabranici Mladena Ostojića su još jednom pokazali karakter i kada je bilo potrebno zaigrali na vrhunskom nivou i osigurali trijumf.

Argentinci su imali i 11 poena prednosti tokom treće četvrtine, međutim tada je krenula crnogorska furija i serijom 25:6 stigla je do potpunog preokreta i otklonila sve dileme o tome ko će u četvrtfinale.

Momci su opet pokazali karakter, odlična posljednja četvrtina. Napravili smo još jedan istorijski rezultat, ostvarili treću pobjedu, ušli među osam. Svi smo srećni, kratko ćemo odmarati, a onda odmah slijedi put u Santa Fe, gdje ćemo imati jedan trening sjutra - kazao je selektor Mladen Ostojić, nakon velike pobjede.

Prvo poluvrijeme meča donijelo je izuzetno neizvjesan duel u kom nijedna od selekcija nije uspjela da stvori neku osjetniju prednost.

Prvu četvrtinu dobila je minimalno Crna Gora, ali je Argentina na poluvremenu imala poen viška. Početak trećeg kvartala protekao je u boljoj igri domaćih koji su stigli prvo do sedam poena viška 37-30, a tri minuta prije kraja četvrtine pobjegli su na makdimalnih 48:37.

To je bio znak za naše zlatne dječake da se probude, smanjili su zaostatak do kraja perioda na samo dva poena, a onda seriju nastavili iu posljednjem dijelu meča, poveli 62-54 i riješili sve!

Jovan Kljajić je predvodio tim do pobjede sa 23 poena i 16 skokova, dok je Bojan Tomašević dodao 19 koševa. Veliki doprinos stigao je od Đorđija Marinovića koji je uz 12 poena imao i 11 uhvaćenih lopti, Viktor Vujisić je uz osam poena imao i sedam skokova, Stefan Vlahović je uz sedam poena imao i devet uhvaćenih lopti, upisali su se još i Luka Živanović (po dva poena, skoka i asistencija) i Feđa Pajović i Haris Karamanaga (po poen).

Crna Gora će za plasman u polufinale igrati protiv Portorika u petak od 23 sata po našem vremenu.

Pomoćnici će odraditi skauting, pa ćemo da vidimo kakav je Portoriko i šta možemo da učinimo, mada mislimo da smo ulaskom među osam napravili veliku stvar. Bitno je da su svi igrači zdravi nemamo povreda, pokazuju karakter koji su imali i prije godinu u Podgorici, sve čestitke za njih. Presrećni smo zbog ovog velikog uspjeha - zaključio je Ostojić.

Da podsjetimo naša kadetska selekcija do Mundobasketa je stigla zahvaljujući osvajanju drugog mjesta na šampionatu Evrope!