POK: Tadić 43. na 50 metara u Berlinu, stonoteniserima dvije medalje u Ohridu
    Ostali sportovi

• icon
    • icon

Paraolimpijski reprezentativac Crne Gore Ilija Tadić nije uspio da se plasira u finale trke na 50 metara slobodnim stilom na plivačkom Gran pri mitingu u Berlinu dok su stonoteniseri sa invaliditetom nastup na 30. jubilarnim sportskim igrama osoba sa tjelesnim invaliditetom u Ohridu završili sa dviije medalje - po jednom zlatnom i srebrnom.

• icon
    • icon POK
    • icon
    • icon

PLIVANJE

Tadić je 50 metara isplivao za 27 sekundi i 57 stotinki i zauzeo 43. mjesto u konkurenciji 230 plivača u spojenim kategorijama od S1 do S10. Podsjetimo, juče je bio 27. na 100 metara slobodnim stilom, i takođe nije uspio da se plasira u finale. Gran pri u Berlinu okupio je 560 takmičara iz više od 50 država.

POK

Autor: POK

STONI TENIS

Zlatno odličje je osvojila Milijana Ćirković u pojedinačnoj konkurenciji, u spojenim kategorijama od 6 do 10, dok je muška ekipa u sastavu Pjetro Paljušević i Đuro Krivokapić osvojila srebrnu medalju u kategoriji 6-8. Turnir je u kategorijama 6-10 okupio je 29 igrača iz Hrvatske, Bugarske, Makedonije i Crne Gore.