• icon
    • icon Twitter
    • icon
    • icon

Čini se da je muška rukometna reprezentacija Crne Gore gotovo bez šansi u baražu za plasman na Svjetsko prvenstvo – prvu utakmicu sa Hrvatskom u Osijeku “lavovi” su izgubili rezultatom 32:19 (17:10).

Izabranici Dragana Đukića bili su ravnopravan rival samo u prvih 20 minuta ovog susreta, do rezultata 10:8 – sve kasnije bilo je u znako “kauboja” koji su u poslednjih osam minuta napravili seriju 7:2. Promjenu je unio Šego koji je na golu zamijenio Stevanovića i, sa pojačanom odbranom, potpuno zaustavio napad Crne Gore.

I u nastavku Crna Gora nije djelovala ništa bolje – pad koncentracije u oba pravca bio je evidentan pa je poraz bio neminovnost.

U pobjedničkoj selekciji najefikasniji su bili Zlatko Horvat i Manuel Štrlek sa po šest, dok je gol manje postigao Luka Cindrić.

U crnogorskoj selekciji Nemanja Grbović je postigao četiri, a po gol manje Stefan Čavor i Miloš Božović.

U baraž utakmicama sa Hrvatskom naša reprezentacija nastupila je bez povrijeđenih Simića, Lipovine i Mijatovića te bez Vuka Borozana koji ne želi da igra za reprezentaciju Crne Gore.

Revanš baraža sa Hrvatskom igra se u Podgorici 14.juna.