aktuelno
    EHF: Žrijeb za grupnu fazu 29. juna u Beču
    Ostali sportovi

    EHF: Žrijeb za grupnu fazu 29. juna u Beču

    • icon
    • icon

    Evropska rukometna federacija (EHF) objavila je spisak timova koji će učestvovati u narednoj sezoni Lige šampiona. Spisak učesnika elitnog takmičenja potvrđen je na sjednici Izvršnog odbora EHF-a koja je održana u Glazgovu (Škotska).

    • icon
    • icon Autor: ŽRK BUDUĆNOST
    • icon
    • icon

     

    Plasman u grupnu fazu direktno je izborilo 14 timova, među kojima je i dvostruki šampion Evrope – Budućnost. Preostala dva učesnika grupne faze biće poznata nakon kvalifikacija koje su na programu od 7. do 9. septembra.

    Osim Budućnosti, učesnici grupne faze su još četiri bivša šampiona Evrope – mađarski Đer, norveški Larvik, rumunski CSM Bukurešt i slovenački Krim, a u elitnom takmičenju će debitovati dva danska tima Kopenhagen i Odenze.

    U kvalifikacijama će se igrati samo jedna runda, a pobjednici grupa izboriće plasman u grupnu fazu.

    U grupnoj fazi timovi će biti podijeljeni u četiri grupe sa po četiri tima, a po tri prvoplasirana idu u glavnu rundu u kojoj će 12 timova biti podijeljeno u dvije grupe.

    Po četiri prvoplasirana tima iz glavne runde izboriće plasman u četvrtfinale.

    Žrijeb za kvalifikacije na programu je u srijedu, 27. juna, dok će sastavi grupa biti određeni žrijebom koji će se održati dva dana kasnije, u petak, 29. juna u 12 sati i 30 minuta u Beču.

    Početak grupne faze je 5-7. oktobra.

    Učesnici grupne faze Lige šampiona:

    Györi Audi ETO KC (HUN)

    CSM Bucuresti (ROU)

    Buducnost (MNE)

    Rostov-Don (RUS)

    Metz Handball (FRA)

    Kobenhavn Handball (DEN)

    Vipers Kristiansand (NOR)

    Thüringer HC (GER)

    RK Krim Mercator (SLO)

    IK Sävehof (SWE)

    FTC-Rail Cargo Hungaria (HUN)

    Odense HC (DEN)

    Brest Bretagne Handball (FRA)

    Larvik HK (NOR)

    Qualifier 1

    Qualifier 2

    Učesnici kvalifikacija za Ligu šampiona:

    MKS Perla Lublin (POL)

    HC Podravka Vegeta (CRO)

    Jomi Salerno (ITA)

    Muratpasa BSK (TUR)

    Super Amara Bera Bera (ESP)

    ZORK Jagodina (SRB)

    SCM Craiova (ROU)

    SG BBM Bietigheim (GER)