aktuelno
    OSCG: Dragan Nešić objavio širi spisak odbojkašica za kvalifikacije za EP
    Ostali sportovi

    OSCG: Dragan Nešić objavio širi spisak odbojkašica za kvalifikacije za EP

    • icon
    • icon

    Selektor ženske seniorske odbojkaške reprezentacije Crne Gore Dragan Nešić objavio je širi spisak odbojkašica za utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019.

    • icon
    • icon OSCG
    • icon
    • icon

    Nešić će u narednom periodu skratiti spisak i odrediti igračice koje će početi pripreme 16.jula, kada je zakazano okupljanje selekcije. Prvi dio priprema naša selekcija će odraditi u Pljevljima, dok će od 3.avgusta boraviti u Baru, gdje će se pripremati za kvalifikacione utakmice, koje će Crna Gora igrati u dvorani “Topolica” u Baru.

    Naše odbojkašice su u grupi C sa selekcijama Ukrajine, Grčke i Norveške. Plasman na EP kod odbojkašica obezbijediće prvoplasirane i drugoplasirane selekcije u svojim kvalifikacionim grupama.

    Na Evropskom prvenstvu 2019 u konkurenciji odbojkaša i odbojkašica po prvi put će se naći 24 selekcije, a prva dva mjesta u kvalifikacionim grupama obezbjeđuju plasman na prvenstvo.

    ŠIRI SPISAK ODBOJKAŠICA

    TEHNIČARI

    Tamara Roganović (Tent Obrenovac, Srbija)

    Marija Šušić (Tent Obrenovac, Srbija)

    Evgenija Milivojević (Penicilina Iaši, Rumunija)

    Tijana Tvrdišić (Galeb Poliklinika Hipokrat)

    PRIMAČI SERVISA

    Tatjana Bokan (Pesaro, Italija)

    Ksenija Ivanović (Bekeščaba, Mađarska)

    Jelena Cvijović (Penicilina Iaši, Rumunija)

    Dragana Peruničić (Foton Tornado, Filipini)

    Danijela Džaković (Pursaklar, Turska)

    Teodora Čavić (Galeb Poliklinika Hipokrat)

    Milena Burzanović (Budvanska Rivijera Budva)

    Katarina Ćaćić (Galeb Poliklinika Hipokrat)

    KOREKTORI

    Nikoleta Perović (MTV Štutgart, Njemačka)

    Dijana Vuković (Luka Bar)

    Katarina Budrak (Miluz, Francuska)

    Miona Vučetić (Rudar)

    Neda Vujadinović (Rudar)

    SREDNJI BLOKERI

    Ana Otašević (Targovište, Rumunija)

    Marija Milović (Venel, Francuska)

    Mina Dragović (Morača)

    Saška Đurović (Tent Obrenovac, Srbija)

    Andrea Laković (Temišvar, Rumunija)

    LIBERI

    Milana Rovčanin (Luka Bar)

    Anja Pejović (Budvanska Rivijera Budva)