INDIAN WELLS: Federer i Del Potro u finalu

Del Potro zbrisao Raonića za 400. pobjedu u karijeri

• icon
    • icon Twitter
    • icon
    • icon

U finalu teniskog turnira MASTERS SERIE 1000 koji se igra u Indian Wellsu igraće Rodger Federer i Juan Martin Del Potro. Federer je u 17. uzastopnoj pobjedi na startu nove sezone bio bolji od Borne Ćorića. Mladi teniser iz Hrvatske dobio je prvi set (7:5), u drugom je imao prdnost (4:2) ali je Federer dobio četiri naredna gema i izjednačio rezultat (4:6).U odlučujućem setu punom brejkova, bolji je bio prvi teniser svijeta (4:6).

U drugom polufinalum Juan Martin Del Potro bio je ubjedljiv protiv Miloša Raonića (2:0). Teniser iz Argentine ostvario je 400. pobjedu u karijeri a  igraće svoje četvrto finale a prvo poslije skoro pet godina (Shangai 2013. godine). Del Potro je Raonića savladao za svega 66 minuta izgubivši pet gemova, dva u prvom setu.

Finale turnira u Indian Wellsu igra se od 20h.