FEDERER lako protiv Lajovića na startu Vimbldona
    Sport

• icon
    • icon

Švajcarac Rodžer Federer lako se plasirao u drugu rundu Vimbldona savladavši Dušana Lajovića maksimalnim rezultatom 3-0.

• icon
    • icon TWITTER
    • icon
    • icon

Meč na Centralnom terenu potrajao je 80 minuta, a prvi nosilac je po setovima slavio 6:1, 6:3 i 6:4.

Srpski teniser je dobio prvi gem uvodne dionice, nakon ćega je uslijedila munjevita serija Federera od devet uzastopnih gemova.

U drugom i trećem setu Federeru je bio dovoljan po jedan brejk da meč privede u svoju korist i rivalu ne dozvoli ni tračak nade u eventualno iznenađenje. Uostalom, Lajović nije imao nijednu brejk priliku u kompletnom duelu.

Federer će u narednom kolu igrati protiv pobjednika meča Lukaš Lacko – Bendžamin Bonzi.

Rodžer je osmostruki šampion Vimbldona, a današnji trijumf bio mu je ukupno 92. na najprestižnijem turniru.