aktuelno
    Špadijer pobjednik 35. Brdske auto trke na Lovćenu
    Sport

    Špadijer pobjednik 35. Brdske auto trke na Lovćenu

    • icon
    • icon

    Takmičar cetinjskog “Mondijala” Luka Špadijer pobjednik je 35. Međunarodne brdske auto trke “Lovćen 2018”. Špadijer je ostvario vrijeme 05:10.868.

    • icon
    • icon Printscreen
    • icon
    • icon

    Drugo vrijeme na današnjoj je trci ostvario vozač AMSK "Blažo Smiljanić" Nemanja Kašćelan (05:26.457), a treće Vasilije Jakšić, takođe vozač AMSK “Blažo Smiljanić” (05:30.685).

    Današnja trka je u dva navrata prekidana usljed izlijetanja takmičara sa staze. U prvom prekidu na ponovni start vraćeno je šest vozila, dok su u drugom vraćena tri. Tada je, naime, član AMSK “Blažo Smiljanić” Goran Vučković izletio sa staze.

    Inače, trka je počela nešto iza 11 časova, a na otvaranju je prisutne pozdravio proslavljeni vozač i osvajač sedam Zlatnih kaciga Željko Banićević.

    Drago mi je što je upravo meni pripala čast da otvorim ovogodišnju trku. Živio sam za ovu trku na Cetinju.Želim sve skupa da vas pozdravim I da zahvalim svima koji su dali podršku da ova manifestacijabude održana I bude popraćena sa mojim kolegama u ovolikom broju. Želim vam da danas na trci postignete odlične rezultate, i da svi srećno izađete na cilj, a najbolji neka pobijedi. - rekao je on.

    Za bezbjednost je na današnjoj trci bilo zaduženo više članova različitih službi.

    Generalni plasman:

    Luka Špadijer (AMSK „Mondijal“) 05:10,868; Nemanja Kašćelan (AMSK „Blažo Cmiljanić) 05:26,457; Vasilije Jakšić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:30,685; Nikola Asanović (AMSK „Podgorica Racing Team“) 05:35,290; Marko Tujković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:35,510; Božidar Jablan (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:40,494; Marko Danilović (AMSK „Podi“) 05:44,690; Nikola Samardžić (AMSK „Podi“) 05:47,294; Stevan Banović (AMSK „Mondijal“) 05:49,577; Jovan Radović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:54,820; Nikola Mijanović (AMSK „Lovćen“) 05:58,110; Radovan Masoničić (AMSK „Mec auto“) 05:59,500; Marko Adžić (AMSK „Crmnica“) 06:00,064; Željko Banićević (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:02,043; Perica Marđonović (AMSK „Crmnica“) 06:02,274; Krešimir Petrović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:02,563; Dejan Nilović (AMSK „Kilkas“) 06:08,808; Boško Tujković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:08,811; Ivan Ražnatović (AMSK „Podgorica Racing Team“) 06:13,908; Pavle Marđonović (AMSK „Crmnica“) 06:15,224; Nikola Radnjić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:18,767; Alban Beriša (AK „Prizren“) 06:21,029; Radivoje Janjušević (AMSK „AP sport“) 06:26,856; Pavle Vulović (AMSK „Podi“) 06:26,879; Eldin Senadović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:26,910; Sanel Hrkić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:27,824; Ivan Roganović (AMSK „Lovćen“) 06:29,055; Ratko Borilović (AMSK „Lovćen“) 06:30,743; Ismail Simoni 06:32,944; Emin Sabir (AK „Prizren“) 06:39,281; Marko Burzanović (AMSK „Podi“) 06:39,743; Dejan Đurišić (AMSK „Crmnica“) 06:56,643; Zlatko Sindik (AMSK „Blažo Cmiljanić) 07:01,236; Nebojša Vukčević (AMSK „Montenegro Racing“) 07:03,680; Ivan Masoničić (AMSK „Crmnica“) 07:05,898; Slobodan Šofranac (AMSK „Crmnica“) 07:20,203; Slobodan Mugoša (AMSK „Speed“) 10:07,997; Nikola Bijelović (AMSK „Crmnica“) – ; Tihomir Aćimić (AMSK „Aćimić Racing Team“) – ; Goran Vučković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) – ; Jovan Perunović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) – .

    Plasman po klasama:

    GRUPA FORMULA

    Luka Špadijer (AMSK „Mondijal“) 05:10,868

    GRUPA A – klasa 1150 ccm

    Jovan Radović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:54,820

    Boško Tujković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:08,811

    Jovan Perunović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) –

    GRUPA A – klasa 1400 ccm

    Krešimir Petrović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:02,563

    Dejan Nilović (AMSK „Kilkas“) 06:08,808

    Ratko Borilović (AMSK „Lovćen“) 06:30,743

    Nebojša Vukčević (AMSK „Montenegro Racing“) 07:03,680

    GRUPA A – klasa 1600 ccm

    Slobodan Šofranac (AMSK „Crmnica“) 07:20,203

    GRUPA A – klasa 2000 ccm

    Marko Burzanović (AMSK „Podi“) 06:39,743

    GRUPA H – klasa 1000 ccm

    Marko Adžić (AMSK „Crmnica“) 06:00,064

    Pavle Marđonović (AMSK „Crmnica“) 06:15,224

    Eldin Senadović (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:26,910

    GRUPA H – klasa 1400 ccm

    Nikola Mijanović (AMSK „Lovćen“) 05:58,110

    Perica Marđonović (AMSK „Crmnica“) 06:02,274

    Dejan Đurišić (AMSK „Crmnica“) 06:56,643

    Slobodan Mugoša (AMSK „Speed“) 10:07,997

    GRUPA H – klasa 1600 ccm

    Nemanja Kašćelan (AMSK „Blažo Cmiljanić) 05:26,457

    GRUPA H – klasa 2000 ccm

    Božidar Jablan (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:40,494

    Radovan Masoničić (AMSK „Mec auto“) 05:59,500

    Ivan Ražnatović (AMSK „Podgorica Racing Team“) 06:13,908

    Radivoje Janjušević (AMSK „AP sport“) 06:26,856

    Ivan Masoničić (AMSK „Crmnica“) 07:05,898

    GRUPA N – klasa 1150 ccm

    Nikola Radnjić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:18,767

    Pavle Vulović (AMSK „Podi“) 06:26,879

    Sanel Hrkić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:27,824

    Ivan Roganović (AMSK „Lovćen“) 06:29,055

    Zlatko Sindik (AMSK „Blažo Cmiljanić) 07:01,236

    Nikola Bijelović (AMSK „Crmnica“) –

    GRUPA N – klasa 1400 ccm

    Marko Danilović (AMSK „Podi“) 05:44,690

    Nikola Samardžić (AMSK „Podi“) 05:47,294

    Stevan Banović (AMSK „Mondijal“) 05:49,577

    GRUPA N – klasa 2000 ccm

    Vasilije Jakšić (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:30,685

    Nikola Asanović (AMSK „Podgorica Racing Team“) 05:35,290

    Marko Tujković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 05:35,510

    Goran Vučković (AMSK „Blažo Cmiljanić“) –

    GRUPA E1 – klasa 1200 ccm

    Željko Banićević (AMSK „Blažo Cmiljanić“) 06:02,043

    Tihomir Aćimić (AMSK „Aćimić Racing Team“) –

    KUP A – klasa 1150 ccm

    Emin Sabir (AK „Prizren“) 06:39,281

    KUP N – klasa 1400 ccm

    Alban Beriša (AK „Prizren“) 06:21,029

    KUP A – klasa 3000 ccm

    Ismail Simoni 06:32,944