CICPAS izbacio Đokovića sa Rodžers kupa
    Sport

• icon
    • icon

Stefanos Cicipas, teniser iz Grčke, upisao je pobjedu karijere, pošto je u trećoj rundi Mastersa u Torontu savladao Novaka Đokovića sa 2-1 u setovima.

• icon
    • icon TWITTER
    • icon
    • icon

Cicpas je odigrao izvanredno, dopustivši Đokoviću samo dvije vezane brejk šanse za 140 minuta koliko je trajao meč.

Brejk u šestom gemu bio je dovoljan grčkom talentu da prvi set privede u svoju korist sa 6:3.

Đoković je uspio da kroz taj-brejk drugog seta dođe do izjednačenja, a u trećoj dionici Cicipas je ponovo vodio glavnu riječ i uz jedan oduzeti servis došao do velikog trijumfa.

Cicipas će u četvrtfinalu igrati protiv Aleksandra Zvereva – branilac titule na Rodgers Cupu bio je bolji od Medvedeva.

Novak Đoković nastavlja takmičenje na turniru u Toronto u igri dublova - sa kevin Andersonom se šplasirao u četvrtfinale pošto su savladali kombinaciju Pjer-Ig Erber i Nikola Mau sa 4:6, 6:4, 10:7.